DETERMINACJA

Możesz mieć różne cele w życiu, ale nieważne jakie one są aby je osiągnąć niezbędna jest do tego determinacja. Niektórzy ludzie tylko marzą o sukcesie, podczas gdy inni ludzie pracują na niego.

Czasami śnimy o czymś, ale to za mało. Powinniśmy być zdeterminowani i cierpliwi w osiągnięciu postnowionego sobie celu, nie załamując się chwilowymi niepowodzeniami. Nie powinniśmy wątpić w końcowy efekt i starać się podążać do celu z dużą wytrwałością. Sukces jest prawie pewien jeśli pozostaniemy zdeterminowani i nie ugięci w jego osiągnięciu.

Jeśli mówimy o determinacji, to należy naśladować przykład pewnego wróbelka, który postawił sobie prawie niemożliwy cel do wykonania, lecz dzięki swojej determinacji i stanowczości osiągnął sukces.

Kiedyś ten oto mały wróbelek, założył gniazdo na piaszczystej plaży i złożył w nim jajeczka.Tego samego dnia, nieco później, niebo nad oceanem pociemniało, a fale zaczęły burzyć się groźnie. Jedna z potężniejszych fal dotarła do gniazda i zabrała ze sobą do oceanu. Zrozpaczony ptaszek poprosił ocean, aby oddał mu jego własność, lecz ocean nawet nie zwrócił uwagi na jego prośbę. Głęboko w sercu wróbelka zaczęło rodzić się pragnienie i determinacja, by odzyskać swoje jajeczka. W ten sposób mały, przepełniony smutkiem ptaszek postanowił sam osuszyć ocean kropla po kropli. Obiecując to sobie poleciał w kierunku oceanu i zaczął czerpać wodę swoim małym dziobem. Powtarzał tę czynność niestrudzenie, a inne ptaki wyśmiewały się z jego nieprawdopodobnego uporu. Wieść o jego wysiłkach rozeszła się daleko i wkońcu usłyszał ją olbrzymi orzeł Garuda – król ptaków. Poczuł on współczucie do swego małego braciszka -wróbelka i przybył na plaże, aby go zobaczyć. Ponieważ spodobał mu się upór ptaszka, obiecał mu pomóc. Król ptaków poprosił ocean o zwrot jajeczek i zagroził, że sam przejmie prace wróbelka jeśli nie posłucha. Drżąc z przerażenia, ocean natychmiast zwrócił jajeczka. W ten sposób, mały wróbel osiągnął swój cel poprzez determinację i upór.

Kiedy więc wydaje się, że marzysz o czymś nie osiągalnym i nie masz wiary w sukces pamiętaj, że powinniśmy być jak ten wróbelek o nie zachwianej wierze i determinacji.