drugi_rzad_I

Przyjaźń

Przyjaciel to ktoś, kto zawsze jest z tobą

Mohini:
Przyjaciel to ktoś, kto zawsze jest z tobą, wspiera cię w najtrudniejszych momentach. Nie zazdrości ci niczego, tylko cieszy się razem z tobą. Można być przy nim sobą, bo zna i akceptuje cię całego. Można mu zaufać we wszystkich sprawach. Najprawdziwsza i najbardziej wartościowa przyjaźń to taka, gdy dajesz i nie oczekujesz nic w zamian.

Amala:
Przyjaźń jest jedną z ważniejszych rzeczy w naszym życiu, dla niektórych nawet najcenniejszą. Uczucie posiadania przyjaciela daje nam radość sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Skąd wiemy kiedy ta druga osoba jest naszym przyjacielem? Według mnie przyjacielem można nazwać osobę przy której czujemy się swobodnie. Jesteśmy sobą, nie udajemy kogoś kim nie jesteśmy. Nie mamy potrzeby robienia z siebie osoby idealnej, ponieważ prawdziwy przyjaciel zrozumie i zaakceptuje nasze wady. Przyjaciel sprawia, że otwieramy się przy nim, pozwalamy mu wejść w nasz świat. Ufamy mu i wiemy, że można na nim polegać w każdej chwili. A on jest bezinteresowny i nie oczekuje niczego w zamian.

Prahlad:
Przyjaźń czy tak naprawdę jest? W dziejszych czasach pojęcie przyjaźni poprzekręcało się do góry nogami. Nasze relacje ograniczają się do czatu na portalu społecznościowym i wiadomości sms.
Wszyscy jesteśmy bardzo skryci, cały czas bojąc otworzyć się na drugą osobę. Każdy z nas ma naturalną tendencję do posiadania przyjaciela, osoby która nie oceni cie, nie odrzuci i zaakceptuje, taką jaką jesteś. Zaakceptuje cię razem z całością twoich wad i zalet. Prawdziwa przyjaźń jest bezinteresowną i bezwarunkową relacją. Wieczną, taką którą zawsze możesz mieć z droga ci osobą. Nieprzerywalną i zawsze istniejącą, nie zależnie co wydarza się w twoim życiu i jak daleko jesteście od siebie. Dla twojego przyjaciela nie ma znaczenia czy wyglądasz dziś ładnie i czy twoje buty są najnowszym krzykiem mody. Zawsze gotów jest pomóc ci i wesprzeć cię w najtrudniejszych momentach. Przyjaź to piękna wzajemna inpiracją, aby codziennie stawać się jeszcze lepszą osobą.

Maya:
Uważm że przyjaźn to wzajemne troszczenie sie o siebie i pomaganie sobie nawzajem. Nie udawanie kogoś kim się nie jest tylko dlatego, by się z kimś przyjaźnić. Przyjaciele akceptują siebie
nawzajem, swoje wady i zalety oraz sa ze sobą szczerzy. Przyjaźn to silna wieź, ktróra w żaden sposób nie może zostac kupiona czy też sprzedana.

Sanatan:
Ostatnio obiło mi się o uszy pewne, być może niezbyt często używane powiedzenie:”Przyjaciela trudno znaleźć, a łatwo stracić”. Z początku wydawało mi się ono rozsądnym i błyskotliwym stwierdzeniem, jednak po chwili, kiedy dokładniej przeanalizowałem jego znaczenie poczułem wewnętrzny bunt przeciwko tym słowom. Pierwsza część jest według mnie jak najbardziej słuszna – znalezienie prawdziwego przyjaciela nie jest wcale takie łatwe. Przyjaciel jest kimś, komu się ufa bezgranicznie, któremu bez wahania można zdradzić swoje najskrytsze sekrety, myśli czy troski. Jest to bratnia dusza, z którą przeżywa się wiele chwil swojego życia. Chwile te nie zawsze muszą być szczęśliwe, beztroskie. Na prawdziwego przyjaciela można liczyć, a szczególnie w tych najgorszych momentach, kiedy samemu ciężko. Jest on osobą, która rozumie cię jak nikt inny, zawsze gotowy przyjść z pomocą. To tylko krótki zarys kim według mnie jest prawdziwy przyjaciel. Jednak wynika z niego, że takiej osoby nie spotyka się co chwilę. Prawdziwa przyjaźń nie rodzi się z dnia na dzień. To jest, że tak powiem „proces” długotrwały. Zastanówmy się, ile mamy takich lojalnych, oddanych towarzyszy w naszej wędrówce przez życie. Szczerze mówiąc: niewielu. Wróćmy teraz do drugiej części omawianego przez nas przysłowia. Jej sens od razu
staje pod DUŻYM znakiem zapytania. Jeśli to prawda, że łatwo jest stracić przyjaciela, musi to być przyjaciel, z którym nie masz zbyt dobrej relacji. Czyli żadna to przyjaźń, bo w przyjaźni najważniejsza jest silna, nierozerwalna relacja i zaufanie, które wiąże i dzięki czemu może ona przetrwać najcięższe próby. Jeśli zaistnieje jakiś spór czy różnica zdań między dobrymi kolegami jest ono chwilowe, krótkotrwałe i nie ma większego znaczenia dla relacji. Tak naprawdę, im więcej takich zakończonych zgodą sprzeczek, tym lepszą i stabilniejszą staje się przyjaźń. Mam nadzieję, że moje zwięzłe rozważania na temat tej bliskiej relacji dwóch osób są jasne i zrozumiałe.

Aja:
Przyjażń rodzi się wtedy, kiedy usłyszysz od kogoś „I ty też? A myślałem, że jestem jedyny!”


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405